Feluś i Gucio się nie nudzą


Autorka: Katarzyna Kozłowska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Poziom: BD O

 

Kolejna część cyklu edukacyjno-przygodowego, którego bohaterem jest przedszkolak Feluś, autorstwa nauczycielki wychowania przedszkolnego (poprzednio: „Feluś i Gucio świętują” p. 17/2022).

Tym razem mali czytelnicy dowiedzą się, w jaki sposób Feluś oraz jego miś Gucio spędzają czas. Okazuje się, że nasz ciekawy świata bohater jest bardzo kreatywny, ma bogatą wyobraźnię, lubi spędzać czas z innymi dziećmi, a do świetnej zabawy wystarczy mu zwykły patyk. Na liście jego ulubionych zabaw i przyjemności są takie pomysły, jak np: skakanie po kałużach, czytanie książek, budowanie bazy, zabawa w chowanego, pomaganie rodzicom, wygłupianie się czy szukanie skarbów w lesie. Książka wypełniona jest dużymi, sympatycznymi ilustracjami uzupełnionymi krótkimi, prostymi tekstami oraz pytaniami skierowanymi do Gucia (ale prowokującymi do odpowiedzi małych czytelników).

Atrakcyjna, inspirująca książka, która jest nie tylko skarbnicą pomysłów, ale też dobrym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat nudy. Pozycja opatrzona jest wskazówkami i radami dla rodziców. Katarzyna Kozłowska zachęca ich do tego, aby pozwolili swoim dzieciom na samodzielne nawiązywanie pierwszych relacji z rówieśnikami, a także na swobodną zabawę i nudę.

Większy format, całokartonowa. Polecam.