Mały atlas psów (i szczeniaków) Ewy i Pawła Pawlaków


Autorzy: Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

 

 

Ewa i Paweł Pawlakowie, znani i wielokrotnie nagradzani ilustratorzy oraz autorzy książek dla dzieci, powracają na listę z nową odsłoną serii kartonowych atlasów. Po kotach i kociakach wzięli na warsztat psy i szczeniaki.

Najnowszy atlas prezentuje ciekawostki o różnych rasach psów, prawdziwe historie znajomych pupili, ich zdjęcia (z domowych archiwów) oraz artystyczne wizerunki. Każdej rasie poświęcona jest rozkładówka przedstawiająca po jednej stronie duży portret bohatera wykonany z barwnych kawałków tkanin, po drugiej zaś tekst podzielony na krótkie partie oraz różne prace artystyczne, takie jak np. akwarele i rzeźby z masy papierowej. Trzy rozkładówki to plansze prezentujące budowę psa, psie zawody oraz zagadki dla czytelników. Dodatkowym walorem książki jest dobór czcionki naśladującej odręczne pismo, jak w prawdziwym pamiętniku.

Bohaterami atlasu są między innymi: niezwykle ruchliwy jamnik Ginger, wielbicielka motoryzacji Luba, opiekuńcza labradorka retriverka Jafeczka, która została „mamą” małej kotki, Łatka, która pracuje ze swoją panią w galerii i lubi uprawiać jogę, jej współlokatorka Markiza Franczeska oraz Chałka – „prawdziwa aktorka komediowa” rasy corgi pembroke. Wielu bohaterów to adopsiaki.

Piękna, wartościowa, inspirująca do tworzenia prac plastycznych lektura. Polecam. Poprzednio „Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków” p. 2/2022.