„Ciii… Cichutko!”

Autorka: Nicola Kinnear
Wydawnictwo: Amber

Poziom: BD I

 

Brytyjska autorka i ilustratorka ponownie przenosi czytelników do urokliwego lasu i zdradza im kolejne perypetie jego małych mieszkańców (poprzednio: „Odwagi zajączku” p. 9/19).

Tym razem w centrum uwagi znajduje się nieśmiała, cichutka Lisiczka, uważna obserwatorka przyrody, która uwielbia wymyślać bajki. Chciałaby opowiadać je swoim przyjaciołom, ale jest ciągle przez nich zagłuszana i nie potrafi się przebić w tak głośnym towarzystwie. Pewnego razu podążając za rozbrykanymi, hałaśliwymi przyjaciółmi zauważa ślady niedźwiedzia. W obliczu niebezpieczeństwa zdobywa się na odwagę, aby stanowczym głosem ich uciszyć i ostrzec. Wkrótce ponownie musi się przełamać, aby uspokoić obudzonego hałasami, ryczącego niedźwiedzia i opowiedzieć mu bajkę na dobranoc. Wreszcie udaje jej się skupić uwagę wszystkich słuchaczy.

Perypetie i emocje bohaterów, ukazane w leśnej scenerii, wspaniale oddają barwne, pełne ciekawych szczegółów ilustracje. Ciepła, urzekająca opowieść o odwadze, zdobywaniu pewności siebie oraz o sile opowieści. Książka wydana w amberkowej serii „Przyjazna łapka”. Oprawa twarda, szyta. Polecam.