Wiggott przedstawia Fantastyczny Woskowy Świat. Upiorny pociąg Terry Deary

„Wiggott przedstawia Fantastyczny Woskowy Świat. Upiorny pociąg”

Wiggott przedstawia Fantastyczny Woskowy Świat. Upiorny pociąg Terry DearyAutor: Terry Deary
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Poziom czytelniczy: BD III

 

Najnowsza, polska publikacja Terry’ego Deary, autora popularnej serii Strrraszna Historia to utrzymany w sygnowanej jego nazwiskiem konwencji horror dla młodych czytelników. Jej bohaterem jest Chłopiec (nie poznamy jego imienia), który otrzymuje zadanie – sprawdzian w złodziejskim fachu.

Włamanie do ekskluzywnego wieżowca i kradzież pilnie strzeżonego smartfonu to betka w porównaniu do dalszych perypetii młodego kieszonkowca. Chłopiec dostarcza go w umówione miejsce – zamknięte od lat muzeum figur woskowych. Zamknięte nie bez powodu… Część z gości Fantastycznego Woskowego Świata doktora Wiggotta nigdy nie opuściła jego podwoi…
Zaprawione absurdalnym humorem, przyprawiające o mocny dreszcz grozy przygody bohatera w kolejnych odwiedzanych przez niego wcale niezwyczajnych, muzealnych ekspozycjach zaskoczą czytelnika. Każda z nich przedstawia mroczne odsłony dziejów ludzkości i najbardziej nikczemne charaktery, które przełamane komizmem i czarnym humorem, zapewniają solidną dawkę rozrywki (np. ucieczkę z jednej ze scen zapewniają bohaterowi „eleganckie, niebieskie pantalony na guziki” i… mąka). Jeden z woskowych uniwersów to powieściowy świat Oliwiera Twista…

Lekki styl narracji, dynamiczna akcja, nieszablonowa fabuła i zabawne riposty wygłaszane przez autora w przypisach, w których uszczypliwie komentuje rozwój wydarzeń, tworzą lekturę, którą i starsi czytelnicy lubiący literaturę młodzieżową, uznają za satysfakcjonującą.

To pierwszy tom cyklu. Drugi, nieprzetłumaczony jeszcze na język polski opublikowany został w 2019 roku i nosi tytuł „Fire Flight”.
Wydanie w miękkiej oprawie, klejone, z większą czcionką.