Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami Christopher Lloyd

„Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami?”

Człekozwierz. Co nas łączy ze zwierzętami Christopher LloydAutor: Christopher Lloyd
Ilustrator: Mark Ruffle
Wydawnictwo: Harperkids

 

Pierwsza, prezentowana na liście nowości książka brytyjskiego popularyzatora nauki, historyka i pedagoga, Christophera Lloyda to efektownie zilustrowana publikacja ciekawostkowa, łamiąca stereotyp, że człowiek jest jedyną na Ziemi istotą zdolną do wytwarzania narzędzi, podejmowania czynności w celu beztroskiej zabawy czy odczuwania radości, smutku i innych uczuć.

Przystępnie i atrakcyjnie podana treść zorganizowana jest w trzech działach: społeczność, uczucia i inteligencja. Każdy z nich przynosi informacje znane dotychczas tylko specjalistom i pasjonatom tematu. Z pewnością zdziwią i zachwycą tak młodego czytelnika (wiek odbiorcy to uczeń szkoły podstawowej i straszy), jak i dorosłego. Wśród ciekawostek, z których w zasadzie składa się całość tekstu wymienić można na przykład wykorzystanie przez australijskie kanie ognia do polowania (latają z płonącymi gałązkami), kruki bawiące się w turlanie z górki czy rozmowy prowadzone przez… kury nioski.

Christopher Lloyd pisze w bezpośredni i przystępny sposób, ale nie infantylizuje odbiorcy mimo, że unika terminologii naukowej. Dba o obrazowość przekazu. Z treścią współgra i dodatkowo podnosi wartość lektury warstwa graficzna publikacji. Uwagę zwraca wysoka jakość edycji.
Książka opatrzona indeksem i biogramami wspomnianych w treści naukowców, ekologów, etologów, psychologów i zoologów. Zawiera słowniczek terminologiczny.

Wydanie w twardej oprawie, szyte.