Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce David Litchfield

„Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce”

Niedźwiedź, pianino, pies i skrzypce David LitchfieldAutor, ilustrator: David Litchfield                            Wydawnictwo: Zielona Sowa

Poziom: BD O

 

Kontynuacja książki „Niedźwiedź i pianino” (p. 14/19). To dynamiczna, pełna muzyki, opowieść o przypadkowej zazdrości, która mogła stać się przyczyną końca pięknej przyjaźni człowieka z psem. Hektor był starszym panem, który dorabiał jako uliczny skrzypek. W codziennych występach towarzyszył mu wierny pies Hugo.

Jak pamiętamy jednak z pierwszej części, w świecie muzyki zawrotną karierę robił niedźwiedź-pianista, który zrewolucjonizował rynek na niespotykanym dotąd poziomie. Hektor nie potrafił pogodzić się z rolą skrzypcowego statysty, tym bardziej wielkie było jego zdziwienie, gdy odkrył, że Hugo ma niepowtarzalny talent do grania właśnie na tym instrumencie. Wkrótce ukochany pies dołącza do kapeli niedźwiedzia, z którą ruszy w trasę koncertową, co wiąże się z przykrym faktem: zazdrości i ranom na duszy nie będzie końca.

Pouczająca, urocza opowiastka o zmienności losu rozgrywająca się w atrakcyjnych okolicznościach, które podkreślają intensywne, wypełnione detalem ilustracje. Znakomita rozrywka dla całej rodziny. Oprawa twarda, szyta.