Skandal w stolicy nudy Paweł Beręsewicz

„Skandal w stolicy nudy”

Skandal w stolicy nudy Paweł BeręsewiczAutor: Paweł Beręsewicz
Wydawnictwo: Literatura

Poziom czytelniczy: BD II

 

 

 

„Skandal w stolicy nudy” to kolejna, wciągająca fabuła autora ostatnio prezentowanej na p. 24/18 powieści „Ściśle tajne”.

Tym razem Paweł Beręsewicz wrzuca czytelników w sam środek afery kryminalnej, ciekawie zaaranżowanej, zaskakującej i… czekoladowej. Główną postacią fabuły jest dwunastoletni Grzesiek, utalentowany literacko i obdarzony żyłką detektywistyczną chłopiec. Pasję dzieli z nim Oskar, który z chęcią podejmuje wyzwanie przygotowania autorskiej sztuki na konkurs teatralny. Wszystko schodzi na dalszy plan, gdy małym miasteczkiem wstrząsa skandal. Ojciec aktorki grającej najważniejszą postać w sztuce, pracownik sponsora zostaje oskarżony o kradzież transportu płynnej czekolady. Chłopiec stara się rozwikłać zagadkę chociaż dorośli już podjęli decyzję. Najłatwiejszą i nie mająca nic wspólnego ze sprawiedliwością.

Troje domorosłych detektywów kontra konsultant o szemranej przeszłości, znikająca czekolada, tropy prowadzące do sierocińca o kilkusetletniej tradycji oraz do fundacji opieki nad zwierzętami to najbardziej istotne dla zwrotów akcji motywy. Całość komplikują perturbacje uczuciowe, które wpływają nie tylko na bieg śledztwa… Niepozbawiona humoru, dynamiczna fabuła, trzyma w napięciu i w finale na pewno potrząśnie czytelnikiem niespodziewającym się, że obok typowego szwarccharakteru, kryje się drugi, do końca doskonale się maskujący. Polecam.
Wydanie w twardej oprawie, szyte. Dość duża czcionka.