Co i jak rośnie w świecie przyrody Liliana Fabisińska

„Co i jak rośnie w świecie przyrody”

Co i jak rośnie w świecie przyrody Liliana FabisińskaAutorka: Liliana Fabisińska
Ilustratorka: Beata Zdęba

Wydawnictwo: Papilon

 

 

 

Wielkoformatowa kartonówka dla młodych czytelników (4+) zainteresowanych światem przyrody.

Autorką tomu w nowej serii wydawnictwa Publicat „Od… do” jest autorka beletrystyki dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych a także publikacji popularnonaukowych kierowanych do pierwszej z wymienionych grup odbiorców, Liliana Fabisińska. Warstwa graficzna „Co i jak..” jest dziełem Beaty Zdęby, ilustratorki literatury dziecięcej, stałej współpracowniczki „Świerszczyka”.

Każda rozkładówka książki poświęcona jest innemu gatunkowi zwierząt i roślin. Stanowi wyrywkowy przegląd najciekawszych z racji trudności w bezpośrednim kontakcie z uwagi na egzotykę zwierząt lub dobrze znanych, ale trudnych do obserwacji w początkowych stadiach rozwoju okazów przyrodniczych. Tekst ma charakter ciekawostkowy, uporządkowany według punktów opisujących kolejne etapy transformacji od jaja, narodzin młodego ssaka lub nasionka w przypadku roślin, po formę dorosłą. Wykaz omówionych gatunków znajduje się na czwartej stronie okładki. Są to między innymi: motyl, błazenek, krokodyl, bocian, delfin, słonecznik i muchomor.

Treść podana jest bardzo przystępnym, łatwym w odbiorze językiem. Towarzyszą jej barwne, pełne szczegółów obrazy, dobrze wyważone między stylizacją ilustracji dla dzieci a realistycznym przedstawieniem bohaterów książki.
Świetny wybór na uzupełnienie zbiorów popularnonaukowych biblioteki dziecięco-młodzieżowej.