Nawet potwory sprzątają

„Nawet potwory sprzątają!”

Nawet potwory sprzątająAutorka: Jessica Martinello
Ilustrator: Grégoire Mabire
Wydawnictwo: Esteri

Poziom czytelniczy: BD I

 

Drugi w cyklu zapoczątkowanym książeczką „Nawet potwory myją zęby” (p. 5/20) tomik stworzony przez włosko francuski tandem autorski – Jessicę Martinello odpowiedzialną za tekst (realizuje się też jako ilustratorka) i Grégoire Mabire, twórcę postaci sympatycznego potwora. Tytuł zdradza fabułę, ale nie powód dla którego potwory miałyby chcieć wypełniać ten jakże przykry wszystkim obowiązek.

Krótki, prosty tekst przestrzega by nie zostawiać zabawek porzuconych na podłodze na noc. Staną się bowiem pożywieniem żarłocznego pożeracza. Bohater, kosmaty potwór nie ma o jego istnieniu pojęcia dopóki nie spotka chłopca, który zawsze przed snem porządkuje swoje zabawki.

Książeczka może być pomocna rodzicom stosującym metodę „znikania” porzuconych po zabawie rzeczy. Pożeracz zabawek nie jest ukazany jako przerażający potwór. Wyglądem przypomina miękkiego pluszaka. Dla starszego przedszkolaka lektura książeczki spełni formę czysto rozrywkową i będzie dobrym pretekstem do rozmowy na temat konieczności utrzymania porządku. To jak odbiorą książeczkę najmłodsi zależy całkowicie od towarzyszących lekturze dorosłych.

Polecam. Wydanie w twardej oprawie, szyte, na kredowym papierze. Duża czcionka.

Fragment publikacji do pobrania: https://esteri.pl/ksiazka/nawet-potwory-sprzataja