Mała kaszalotka i tajemnica noct

„Mała kaszalotka i tajemnica nocy”

Mała kaszalotka i tajemnica noctAutorka: Paulina Chmurska
Ilustratorka: Elka Grądziel
Wydawnictwo: Wilga

Poziom czytelniczy: BD O/I

 

 

 

 

Nowy tomik efektownej serii „Książki otulone nocą”. Na przeglądzie 14/20 prezentowaliśmy pierwszy pt. „Wielka Mała niedźwiedzica”.
Ilustratorka Elka Grądziel i Paulina Chmurska, autorka literatury dziecięcej, kompozytorka i pedagożka muzyczna zapraszają na kolejną, nocną wyprawę. Tym razem w toń oceanu. Bohaterką nowej opowieści ozdobionej onirycznymi, pociągniętymi fluorescencyjną farbą ilustracjami jest młoda kaszalotka. To Szarlotta coraz śmielej eksplorująca ocean, ciekawa otoczenia i pełna wiary we własne siły. Zafascynowana świecącą w ciemnościach meduzą wyrusza na nocną eskapadę. Wyprawa kończy się niebezpiecznie, ale nowa znajoma zawiadamia stado które rusza młodej kaszalotce na ratunek.

Tomik łączy walory fabularne i popularnonaukowe. Przygoda Szarlotty jest pretekstem do zapoznania młodych czytelników z fascynującym światem oceanu. W tekście znalazło się miejsce na mniej znane ciekawostki przyrodnicze, które zainteresują i towarzyszących lekturze dorosłych a samotna wyprawa bohaterki odkryje przed innymi kaszalotami, że nie warto zamykać się na nieznane.

Za sprawą niecodziennej szaty graficznej „Mała kaszalotka i tajemnica nocy” będzie niezapomnianą lekturą. Część ilustracji fosforyzuje w ciemności, co stanowi nie lada atrakcję. Nawet i bez tej cechy świetliste obrazy ukazujące nocne życie oceanu oczarują czytelników.

Wydanie w twardej oprawie, szyte.