„Kapryśne wróżki”

Autorka: Bethan Stevens
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Poziom: BD O

 

Debiut książkowy brytyjskiej ilustratorki, absolwentki Cambridge School of Art, to zabawna opowieść o emocjach małych wróżek.

Przedstawia grupę wróżkowych maluchów, które mają zły nastrój i z zapałem oddają się ciężkiej pracy, jaką jest kapryszenie, tupanie nóżkami, marszczenie nosków i odmawianie pomocy innym. Nie chcą wyprowadzać ślimaków na spacer, podlewać polnych kwiatów ani sprzątać jeżowych bobków. Nie słuchają też ostrzeżeń o czającym się w okolicy goblinie, który uwielbia jeść kapryśne wróżki (ze względu na ich słodko-kwaśny smak). Gdy wpadają w jego łapy, szybko zmieniają swoje nastawienie, a tym samym smak, stając się słodkimi, pomocnymi wróżkami. Ponieważ kapryśny goblin nie cierpi lukru, rezygnuje ze zjedzenia ich. Szczęśliwe wróżki teraz bez namowy chętnie pomagają innym. Perypetie wróżek oraz ich emocje znakomicie oddają akwarelowe, stonowane ilustracje z komiksowymi dymkami.

Pełna humoru, trzymająca w napięciu (oczywiście stosownie do wieku przedszkolaków), pouczająca historyjka o pomaganiu innym. Oprawa twarda, szyta. Polecam.

Środek książki: https://youtu.be/2iRpYEN-x_k