„Wanda szuka miłości”


Autor: Przemysław Wechterowicz
Ilustratorka: Emilia Dziubak
Wydawnictwo: Ezop

Poziom: BD O/I

 

Kolejna pozycja znakomitego duetu Wechterowicz & Dziubak z ezopowej serii książek dla małych dzieci, skomponowanych w myśl zasady jedności tekstu i obrazu. Poprzednio na liście prezentowaliśmy: „Być jak tygrys” (p. 11/16).

Tym razem jest to przewrotna, pełna zaskakujących perypetii opowieść o dżdżownicy Wandzie, która chce od życia czegoś więcej niż tylko spulchniać ziemię, postanawia więc działać i znaleźć miłość swego życia. Wyrusza w podróż, podczas której zawiera nowe znajomości, przekonując się, że „niełatwo o miłość”. Gdy spotyka Szopika szukającego swojego taty, który zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach, odkłada własne plany, aby pomóc maluchowi. Wspólna wędrówka zbliża ich do siebie i staje się okazją do poznania wielu skorych do pomocy zwierząt, m.in. okonia mówiącego ciągiem na jednym wydechu, tryskającą humorem owcę, a nawet bajkowego jednorożca. Wanda przeżywa niewiarygodne przygody i nieoczekiwanie znajduje swoją drugą połówkę, przystojnego Henryka. Romantyczną historię dopełniają nastrojowe, urzekające ilustracje.

Autor z poczuciem humoru pokazuje małym czytelnikom, że życie potrafi zaskakiwać. Warto otwierać się na nowe rzeczy, podążać za marzeniami i pomagać innym. Książka rozbawi nie tylko dzieci, ale też rodziców. Oprawa twarda, szyta, kwadratowy format. Polecam.