Bajka o bąkach i jednym trzmielu

Autor: Marcin Kozioł
Ilustrator: Piotr Rychel
Wydawnictwo: Bajka

Poziom czytelniczy: BD I

 

 

 

 

Zabawna, przygodowa eko-opowieść o roju bąków i… jednym nieświadomym swojej prawdziwej tożsamości trzmielu, przygarniętym przez te owady za „larwięcia”.
Narratorem historii jest właśnie wyróżniający się spośród pobratymców dużymi rozmiarami, kolorem i puszystością Tadzio. Chmara owadów podróżuje z ważkim celem znalezienia nowego siedliska z dala od łąk i pól traktowanych chemicznymi opryskami. Zanim trafią do wymarzonego dla nich Końca Świata (to prawdziwa miejscowość w Polsce), odwiedzą inne miejsca o równie niespotykanych nazwach. Będą między innymi jeździć na wrotkach we Wrotkach, w Niemyje Ząbkach trafią do pałacu Wróżki Zębuszki, w którym zamieszkał szczur dentysta a w Pupkowiźnie jednego bąka spotka stosowna do miana tej wsi przygoda, która rozśmieszy nawet… muchy.

Pełna humoru lektura przemyca wiadomości na temat świata przyrody. Utrwala informacje o nierozerwalności świata owadów i roślin i zagrożeń, jakie stwarza dla nich człowiek. Gagi, śmieszne frazeologizmy i zabawne nawiązania do popkultury (te czytelne będą dla dorosłych współczytaczy) sprawiają, że będzie to lektura rozrywkowa, która rzadko zalegać będzie na półce.
Autorem ilustracji do książki jest portrecista Pana Pozytywki (cykl Grzegorza Kasdepke), Piotr Rychel.

Wydanie w twardej oprawie, szyte, na kredowym papierze, z tasiemkową zakładką.