Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy

Autor: Martin Widmark
Ilustratorka: Helena Willis
Wydawnictwo: Zakamarki

Poziom czytelniczy: BD II

 

 

 

 

Nowa odsłona bestsellerowego cyklu detektywistycznego z Lassem i Mają, prowadzącymi biuro detektywistyczne w Valleby, współpracujące z komisarzem miasteczka. W 2020 roku przygody młodych detektywów zaczęły ukazywać się w Szwecji w formie komiksów. Polska edycja zawiera historyjki obrazkowe z dwóch kolejnych oryginalnych dwumiesięczników. To całkiem nowe przygody, niebędące adaptacją wersji książkowej. Tom pierwszy zawiera cztery opowieści graficzne.

„Sabotaż w punkcie skupu” przedstawia rozwiązanie zagadki nieustannie psutego automatu przyjmującego zużyte puszki i butelki. W „Zmarzniętych duszyczkach” Lasse i Maja zdemaskują złodzieja hotelowej kasy. „Uciekający puchar” to całkiem zabawna historia zniknięcia przechodniego trofeum sportowego szkoły bohaterów a „Awantura o Jasia i Małgosię” to historia z sensacyjna. Ktoś szantażuje lokalne muzeum by nie dopuścić do wystawienia sztuki na podstawie baśni braci Grimm.

Komiksy zachowują klimat bliźniaczej serii książkowej. Dialogi w dymkach są krótkie, z wyróżnioną kolorem żółtym narracją.
Propozycja lektury dla nowych, nieznających jeszcze Biura detektywistycznego Lassego i Mai czytelników, i oczywiście ich oddanych fanów. Nowa, graficzna forma pozwala jeszcze skuteczniej ćwiczyć spostrzegawczość i logiczne myślenie.
Tomik wydany w twardej oprawie, szyty, na grubym papierze.