Złodziej opowieści

Autor: Graham Carter
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Poziom czytelniczy: BD I

 

 

 

 

 

„Złodziej opowieści” to urzekająca historia o miłości do książek i o wszystkim, co przynosi obcowanie z literaturą.
Jej bohaterka, wyspiarka Oliwka jest nienasyconą czytelniczką, co wieczór przed snem przeżywającą coraz to nowe przygody z kolejnych lektur. Podczas jednej z morskich wypraw do biblioteki gubi książkę, która opada na dno budząc pewnego stwora. Zagadkowy przedmiot go intryguje. Gdy odkrywa jaką atencją ludzie darzą książki, postanawia je gromadzić. W ten sposób Oliwka i reszta mieszkańców jej wyspy tracą wszystkie lektury. Nieśmiała, trzymająca się dotychczas na uboczu dziewczynka postanawia odzyskać zagrabione tomy i rusza w morze…

Opowiedziana w prostych zdaniach, krótka historyjka w obrazowy sposób ukazuje wartości jakie przynosi literatura. Od rozwijania wyobraźni po sposób na przyjaźń. Uwagę czytelnika obok historii dziewczynki obłaskawiającej podwodnego stwora zwrócą barwne, nastrojowe i bogate w detale ilustracje dopowiadające jej treść. Na długo zapadają w pamięć.

Zachwycający picturebook.
Wydanie w twardej oprawie, szyte, na kredowym papierze. Większa czcionka ułatwi wprawiającym się w lekturze czytelnikom.