Coś pięknego! Poznaj haft i naucz się wyszywać krok po kroku

Autorka: Kaja Muszak
Wydawnictwo Otwarte

 

Kaja Muszak od kilku lat zajmuje się zawodowo haftem płaskim. Prowadzi profile tematyczne w mediach społecznościowych. Organizuje warsztaty, bierze udział w międzynarodowych wystawach haftu artystycznego.

Uważa, że haftowanie relaksuje, uczy cierpliwości i rozbudza wyobraźnię. To technika bardzo egalitarna, nie wymaga wielkich zdolności manualnych, drogich narzędzi, pracowni ani warsztatu.

Autorka we wstępie opisuje najczęściej popełniane przez hafciarzy błędy. Pokazuje jak dobrać materiał, tamborek, igły i muliny, akcesoria do przerysowywania wzoru i nożyczki. Ważne jest dobre oświetlenie, długość i napięcie nici, odpowiedni dobór projektu (od łatwiejszych do trudniejszych).

Warto także poznać różne rodzaje ściegów i wybrać te, które wychodzą nam najlepiej. Następnie możemy przejść do tworzenia złożony wzorów, kwiatów, napisów.

Haft będzie oryginalną ozdobą na ubraniu, torbie, butach czy czapce. Haftowany detal, broszka, zakładka, czy kartka świąteczna to bardzo miły prezent, który spodoba się osobom ceniącym ręcznie wykonane przedmioty.

Publikacja czytelna, pięknie ilustrowana, zachęcająca do działań twórczych.

Polecam. Oprawa twarda, szyta.