Liściki od Wszechświata


Autor: Mike Dooley
Wydawnictwo Kobiece

 

 

 

Kolejna książka poczytnego amerykańskiego pisarza, mówcy motywacyjnego, nauczyciela metafizyki oraz założyciela filozoficznego Klubu Poszukiwaczy Przygód; poprzednio na liście: „Pozdrowienia z kosmosu” p. 18/2020.

Mike Doodley, chcąc poradzić sobie z trudną sytuacją życiową i kryzysem duchowym, zaczął  rozsyłać swoim subskrybentom inspirujące maile, które miały im pomóc – jak pisze we wstępie – „obudzić się z duchowego snu i dostrzec prawdę, jaką jest piękno życia i ich własna potęga”. Niniejsza książka stanowi zbiór tychże listów. Są to krótkie, często zabawne teksty z przesłaniem, które skłaniają do refleksji i pobudzają do działania oraz realizowania marzeń.

Autor pokazuje w nich moc pozytywnego myślenia i wartość kreatywnej wizualizacji, porusza też duchowe aspekty wiary katolickiej. Liściki skierowane są do ludzi z całego świata, a napisane z perspektywy Wszechświata, który dzieli się swoimi sekretami, przemyśleniami i poradami. Jeden z nich dotyczy czynienia cudów, które: „nie polega na robieniu tego, co niemożliwe, ale na przedefiniowaniu tego, co możliwe. Hej ho! Twój Wszechświat. Zwróć uwagę, że jakiś czas temu uważano, że nie da się zrobić słodyczy z podwójną warstwą czekolady.” I jeszcze liścik o uśmiechu: „Niektórzy uśmiechają się po to, by się z kimś zaprzyjaźnić. Inni, żeby wyglądać młodziej i żyć dłużej. I są jeszcze tacy, którzy rozumieją życie tak dobrze, że nie potrafią inaczej. Uśmiech! Twój Wszechświat. Poza tym, odczuwając wdzięczność trafisz na drogę ekspresową do wszystkiego, co cudowne”. I właśnie takich pozytywnych myśli i spostrzeżeń pełna jest ta książka. Oprawa miękka, klejona. Polecam.