Zapiski wrednego kota Wojciech Cesarz Katarzyna Terechowicz

Zapiski wrednego kota

Zapiski wrednego kota Wojciech Cesarz Katarzyna TerechowiczAutorzy: Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz          Ilustratorka: Joanna Rusinek                                                    Wydawnictwo Literatura

Poziom: BD II

 

Kolejna na liście książka pary artystów-grafików (Katarzyna Terechowicz jest również scenarzystką) to zaprezentowany w krzywym zwierciadle humorystyczny obraz relacji między kotem a człowiekiem.

Autorzy raczą czytelników zabawną historią na temat przygód Super Turbo Kota Mariana, który mieszka z nieco rozhisteryzowanym Henrykiem, wytykającym swojemu pupilowi (całkiem niesłusznie zresztą) wredny charakter. Będąc świadkiem różnych perypetii, odbiorca podąża za bohaterem – raz leniwym i dystyngowanym, a kiedy indziej żwawym krokiem. Narracja zbudowana jest głównie z obserwacji, ironicznych komentarzy i przemyśleń czworonoga, który w dosadny sposób punktuje wywołujące w nim absmak, dziwaczne i pozbawione logiki zachowania Henryka. Przedstawiony w książce sposób postrzegania przez narratora rzeczywistości z pewnością zainteresuje czytelników i będzie ciągle prowokował do śmiechu. Oprócz dobrej zabawy pozycja obfituje w liczne ciekawostki o kotach. Marian dumnie podkreśla, co jest dla niego ważne, czego nie lubi i jak należy o niego dbać.

Publikacja w twardej, szytej oprawie z dużą czcionką, zdobiona czarno-białymi ilustracjami Joanny Rusinek. Polecam młodym miłośnikom kotów i dobrego humoru. Poprzednio: “Zakochany grzeczny pies” (P. 3/19).