Kot. Instrukcja obsługi


Autorka: Kasia Antczak
Wydawnictwo: Kropka

 

 

Kasia Antczak, psycholożka zwierząt, trenerka psów oraz autorka świetnej książki „SOS pies” (p. 21/2021), tym razem wprowadza dzieci w koci świat.

Przedstawia różne zachowania kotki Kropki i sytuacje z jej życia, pokazując, w jaki sposób można zaspokoić jej potrzeby i rozwiązać jej rozterki. Scenki z udziałem bohaterki są pretekstem do zapoznania małych czytelników z kocimi zwyczajami i ulubionymi zabawami, jak też do wyjaśnienia im, na czym polega codzienna opieka nad kotem i jakie wiążą się z nią obowiązki. Dzieci dowiedzą się również, czego koty nie lubią oraz jak zadbać o ich bezpieczeństwo. Znajdą też wskazówki dotyczące kontaktów kotów z psami oraz dokarmiania bezdomnych kotów.

Książka jest bardzo atrakcyjnie i pomysłowo zaprojektowana – po lewej stronie znajdują się całostronicowe, plakatowe ilustracje przedstawiające różne sytuacje z życia kotki Kropki, po prawej zaś stronie – przejrzyste, świetne instrukcje obrazkowe uzupełnione ciekawostkami i poradami.

Wartościowa, urocza lektura, która pomaga lepiej zrozumieć naturę kota oraz uczy odpowiedzialności i szacunku do zwierząt. Oładka twarda, szyta. Bardzo polecam.