Roślinkowa książka


Autorka: Anna Salamon
Wydawnictwo: Nasa Księgarnia
Poziom: BD O/I

 

 

Twórczynie „Literkowej książki” (p. 8/2020) i „Cyferkowej książki” (p. 9/2021) tym razem biorą na warsztat pory roku i florę.

Zachęcają dzieci do obserwowania otaczającej je przyrody i odkrywania piękna roślin. Anna Salamon wydziergała zachwycające kwiaty z ogrodów, pól i łąk, a także zioła, owoce leśne, zboża, drzewa, krzewy i liście, tworząc swoisty zielnik. Roślinkowa prezentacja przeplatana jest rozkładówkowymi obrazami w scenerii czterech pór roku, wyczarowanymi zarówno z włóczki, jak też z tkanin, pasmanterii i papieru. Ilustracjom towarzyszą opisy roślin, zagadki, pytania, ciekawostki przyrodnicze i kulinarne oraz rymowane wierszyki, za które odpowiada Alicja Krzanik.

Piękna, pobudzająca wyobraźnię książka zachęcająca dzieci  do poznawania roślin, jak też do kreatywnych zabaw i aktywności. Uwagę przykuwa już sama okładka, na której włóczkowe literki tworzące tytuł książki ozdobione są roślinnymi motywami („N” niezapominajką, a „W” wrzosem). Duży format, solidne kartonowe strony. Bardzo polecam.