Złapię cię! Tutu i pojazdy


Autor: Piotr Karski
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Poziom: BD O

Kartonowa książka obrazkowa dla najmłodszych autorstwa Piotra Karskiego, wielokrotnie nagradzanego grafika, ilustratora i twórcy książek dla dzieci (poprzednio na liście: „W góry” p. 14/2016).

Maluchy znajdą tu mnóstwo pojazdów (jest ich ponad dwadzieścia), niesamowite przygody, szalony pościg oraz element zaskoczenia. Tutu, mały, czarny stworek z dużymi oczami i długim ogonem, goni tajemniczego uciekiniera, wpadając w różne tarapaty i co chwila przesiadając się z pojazdu na pojazd. Pędzi na przykład rowerem przez las, a gdy dojeżdża do rzeki, przeskakuje do kajaka, następnie tuż przed wodospadem chwyta się nosorożca lecącego na lotni, a po chwili leci już samolotem przez chmury. Zaliczy nawet przejażdżkę psim zaprzęgiem, łodzią podwodną, wozem strażackim i rakietą.

Uwagę dzieci przykują rewelacyjne, pełne nasyconych kolorów ilustracje z czarnym konturem. Z ekscytacją będą śledzić niezwykle zwinnego i sprytnego bohatera, który przeskakuje ze strony na stronę do innego pojazdu. Pomysłowa, atrakcyjna i zabawna lektura. Doskonała propozycja dla najmłodszych czytelników. Poręczna, całokartonowa, z zaokrąglonymi rogami. Gorąco polecam.