Świat należy do Ciebie


Autor: Barry Falls
Wydawnictwo: Słowne Młode
Poziom: BD O/I

 

Debiutancka książka irlandzkiego ilustratora to piękna, skłaniająca do refleksji opowieść o miłości rodzicielskiej, uniwersalnych wartościach i najważniejszych prawdach życiowych.

Rodzice z różnych zakątków świata pokazują swoim dzieciom, jak cudowny i zachwycający jest świat oraz jak wiele możliwości im daje. Przekazują im, że warto dostrzegać cuda wokół siebie i cieszyć się nimi. Zachęcają, aby szli przez życie pewnym krokiem, odważnie pokonywali wszelkie przeszkody i nie przejmowali się tym, że niektórzy będą próbowali podciąć im skrzydła. Każdy ma bowiem prawo do tego, aby wybrać swoją własną drogę, samodzielnie odkrywać, czego pragnie, i realizować swoje marzenia. A co najważniejsze – zawsze będzie kochany przez najbliższych.

Książka pokazuje bezgraniczną miłość rodziców do dziecka – to oni mu kibicują, wspierają go w trudnych sytuacjach, dodają mu pewności siebie i budują poczucie jego wartości. A wszystko to pięknie opowiedziane za pomocą rymowanego tekstu i pomysłowych, przyciągających wzrok, kolażowych ilustracji (na każdej z nich można szukać biedronki).

Wartościowa książka, która będzie świetną propozycją do familijnej lektury i punktem wyjścia do rozmowy o ważnych sprawach. Duży format, okładka twarda, szyta. Polecam.