Mroczne wyznania


Autorka: Lisa Unger
Wydawnictwo Muza

 

 

Kolejna na naszej liście książka amerykańskiej autorki psychologiczno-detektywistycznych thrillerów, laureatki wielu nagród, mistrzyni suspensu. Poprzednio: „Wyspa nieprawdy” p. 7/2015.

Prezentowany thriller psychologiczny to intrygująca, opowiedziana wieloma głosami historia o ludzkich słabościach i żądzach osadzona we współczesnej rzeczywistości, w której dużą rolę odgrywają  media społecznościowe. Główna bohaterka, Selena, od lat buduje swoje idealne życie na Instagramie. Ma dwójkę uroczych dzieci, przystojnego męża i wspaniały dom. Pracuje jako dyrektorka do spraw licencji w agencji literackiej. Odkąd mąż stracił pracę, to ona utrzymuje rodzinę, a dziećmi opiekuje się zaufana niania, która ma z nimi świetny kontakt.

Po pewnym czasie Selena odkrywa, że mąż zdradza ją z opiekunką. Wracając do domu przypadkowo poznaje w pociągu pewną sympatyczną kobietę. Podczas pogawędki wyjawiają sobie swoje sekrety. Wkrótce niania znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a Selena z mężem są przesłuchiwani przez policję jako ostatni pracodawcy zaginionej. W dodatku Selenę niepokoją SMS-y od nowo poznanej kobiety w pociągu. Wkrótce jej poukładane, szczęśliwe życie zamienia się w koszmar. Książka w niespiesznej akcji stopniowo odsłania kłamstwa i tajemnice bohaterów.

Wciągający, dobrze skonstruowany i napisany thriller. Na jego podstawie Netflix planuje serial z Jessicą Albą w roli głównej. Okładka miękka, klejona. Polecam fanom gatunku.