Skóra i ćwieki na wieki : moja historia metalu Jarek Szubrycht

Skóra i ćwieki na wieki : moja historia metalu

Skóra i ćwieki na wieki : moja historia metalu Jarek SzubrychtAutor: Jarek Szubrycht                                                  Wydawnictwo Czarne

 

 

 

Nowa publikacja Jarka Szubrychta, autora książek o tematyce muzycznej m.in. biografii Andrzeja Zauchy, zespołów Slayer i Vader będzie ekscytującym powrotem do przeszłości dla każdego maniaka metalu.

Związany z grupą Lux Occulta, emerytowany wokalista ze znawstwem, dowcipem i pasją opowiada o swojej fascynacji metalem, która narodziła się w 1986 r. (bohater był wówczas dwunastolatkiem) wraz z odkryciem albumu “Heavy Metal World” zespołu TSA i trwa do dzisiaj. Pochodzący z Dukli pisarz z nostalgią wspomina lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku, a także następne, kiedy zdobycie jakichkolwiek nagrań czy informacji było trudne, wraca pamięcią do swojej przygody z zespołem Lux Occulta, zwraca uwagę na wizerunek metalowca, który nosił z nieskrywaną dumą, ponadto opisuje metalową subkulturę jako rodzaj wewnętrznej emigracji, czyli sposób na ucieczkę od szarego PRL-u.

Publikacja jest nie tylko osobistą historią Szubrychta i jego zamiłowania do metalu, ale też bogatym w informacje, interesująco zarysowanym szkicem na temat tego gatunku muzycznego. Napisana błyskotliwie i z humorem lektura spodoba się fanom ciężkich brzmień i miłośnikom muzyki w ogóle.

Oprawa twarda, szyta, na końcu przypisy.