Ciała są super Tyler Feder

Ciała są super

Ciała są super Tyler FederAutorka: Tyler Feder                        Wydawnictwo ToTamto

Poziom BD O

 

Autorką publikacji jest amerykańska ilustratorka, która w swoich pracach prezentuje tematy związane z uczuciami, feminizmem i popkulturą. “Ciała są super” to jej debiut książkowy dla najmłodszych.

Artystka oswaja małego odbiorcę z naturalnym wizerunkiem ludzkiego ciała. Na barwnych ilustracjach pokazuje zewnętrzne cechy bohaterów młodych i dojrzałych, których ciała różnią się od siebie. Mowa tu o odmiennych typach sylwetek, kolorach skóry, oczu i włosów oraz o niepełnosprawnościach. Na ciałach postaci z obrazków widoczne są włosy na nogach, pod pachami, pod nosem i na brodzie, rozstępy, plamy, pryszcze, piegi, znamiona i blizny. Bohaterowie mają duże i małe brzuchy, proste i garbate nosy, odstające uszy, wąskie usta, szpary między zębami, protezy kończyn i tatuaże. Ilustracjom towarzyszy łatwy w odbiorze, wierszowany tekst.

Lektura w kontrze do kreowanych stereotypów piękna zachęca dziecko do pozytywnego postrzegania i akceptacji własnego oraz cudzego ciała, jakkolwiek by one nie wyglądały. 

Oprawa twarda, szyta. Polecam.