Dobre Miastko Najlepsze ciasto na świecie Justyna Bednarek

„Dobre Miastko. Najlepsze ciasto na świecie”

Dobre Miastko Najlepsze ciasto na świecie Justyna BednarekAutor: Justyna Bednarek
Ilustratorka: Agata Dobkowska
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Poziom czytelniczy: BD I

 

 

 

 

„Coś mi mówi, że Dobre Miastko ma nowych mieszkańców” (s. 10)

Pierwszy tomik nowego cyklu autorstwa Justyny Bednarek, laureatki konkursu na Książkę Roku 2020 Polskiej Sekcji IBBY za „Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują” (p. 1/21) to nieco mniej rozbudowana fabularnie lektura od wspomnianej, niemniej reprezentująca równie wysoki poziom literacki i pozytywne wartości moralne.

Dobre Miastko to nieduża miejscowość, w której wszyscy się znają. Pewnego dnia zjawiają się w nim nowi mieszkańcy, rodzina Wiśniewskich z dwojgiem dzieci (Magda i Krzyś), psem i królikiem. Mama jest tłumaczem z francuskiego a tata szuka pracy. Znajduje ją w bibliotece dla dzieci.
Za sprawą przybyszy i przypalonego sernika pewna samotna, zgorzkniała dama, której jedyną towarzyszką jest jazgotliwa suczka podszczypująca przechodniów, odzyska pogodę ducha i sympatię mieszkańców a szczególnie pewnego piekarza…

Pełna uroku, napisana z humorem, pozytywna fabuła z przemiłymi bohaterami i zręcznie przemyconymi ciekawymi faktami na temat „polskiego Edisona”, Jana Szczepanika z pewnością zdobędzie grono wiernych czytelników. Jako że wiodącym tematem tomiku jest sztuka wypieków to wieńczy go krótka historia chleba. Treści towarzyszą przyjemne dla oka i dobrze oddające klimat opowieści ilustracje autorstwa Agaty Dobkowskiej.
Wydanie w twardej oprawie, szyte.

Fragment publikacji: https://www.zielonasowa.pl/dobre-miastko-najlepsze-ciasto-na-swiecie-17912.html