Kolumbia. Polka w krainie tysiąca kolorów, szmaragdów i najlepszej kawy

Autorka: Aleksandra Andrzejewska
Wydawnictwo: Pascal

 

 

 

 

 

 

Książka felietonistki, blogerki i vlogerki, autorki strony internetowej www.polkawkolumbii.com. Aleksandra Andrzejewska pracuje również jako handlowiec i coach. Publikuje w Wysokich Obcasach.

„Kolumbia. Polska w krainie tysiąca kolorów, szmaragdów i najlepszej kawy” to tak, jak głosi podtytuł niezwykle barwna i ciekawa opowieść o kraju, który większość z nas kojarzy głownie z narkobiznesem, Pablo Escobarem, kartelem z Medelin, telenowelami i tropikalnym klimatem. Aleksandra Andrzejewska nieco burzy te filmowe wyobrażenia. Mieszka w Bogocie, gdzie bardziej przydaje się ciepła kurtka i koc niż kostium kąpielowy a miasteczka, których nazwy symbolizowały zorganizowaną przestępczość dzisiaj rozwijają się zdobywając nagrody architektoniczne i kulturalne.

Lektura wciągająca, z odpowiednią dozą wiadomości dotyczącej przeszłości Kolumbii. Z tekstu mimo kilkunastoletniego już pobytu autorki w kraju bije zaraźliwa fascynacja kulturą, ludźmi i wspaniałymi owocami, którym poświęciła w książce wiele miejsca. Lekkie pióro, bogactwo anegdot (np. o imionach, świadczące o niepohamowanej wyobraźni Kolumbijczyków. Łatwo spotkać tam Kurta Kobaina – zapis oryg., Robin Hooda, Batmana czy Francję), nie pozwalają wypuścić książki z ręki. Polecam. Wydanie w twardej oprawie, klejone, bogato ilustrowane. Książka zawiera słowniczek.